nawadnianie

Automatyczne systemy nawadniania to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także dbałość o środowisko naturalne, ich zastosowanie pozwala na odpowiedzialne dysponowanie naturalnymi zasobami oraz dostarczanie roślinom odpowiedniej ilości wody. Automatyczne stero-wniki systemu monitorują cały cykl, a czujniki przyczy-niają się do oszczędnego zużycia wody, wyłączając nawadnianie w czasie deszczu.

Kup teraz

Naszą misją jest tworzenie, rozwijanie
i pielęgnacja szeroko rozumianych terenów zielonych, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej oraz chęć czynienia otoczenia pięknym, przyjaznym
i funkcjonalnym. Jesteśmy wszędzie tam gdzie potrzebuje nas klient: dostarczamy produkty, projektujemy rozwiązania, szkolimy i doradzamy.

NEWS ROOM

Posiadamy kompleksowe systemy dla małych i dużych powierzchni o zróżnicowanej charakterystyce i funkcjo-nalności. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, a także produktom najwyższej jakości możemy zapewnić zdrowy i zadbany każdego terenu zielonego. Oferujemy pełną gamę renomowanych produktów światowych liderów w nawadnianiu: Rain Bird, Solem,

K-Rain, Hunter, Weathermatic.

Zniewalająca wygoda

w trosce o środowisko

Automatyczne systemy nawadniania to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także dbałość o środowisko naturalne, ich zastosowanie pozwala na odpowiedzialne dysponowanie naturalnymi zasobami oraz dostarczanie roślinom odpowiedniej ilości wody. Automatyczne sterowniki systemu monitorują cały cykl, a czujniki przyczyniają się do oszczędnego zużycia wody, wyłączając nawadnianie w czasie deszczu.

Posiadamy kompleksowe systemy dla małych i dużych powierzchni o zróżnicowanej charakterystyce i funk-cjonalności. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu, a także produktom najwyższej jakości możemy zapew-nić zdrowy i zadbany każdego terenu zielonego. Oferujemy pełną gamę renomowanych produktów światowych liderów w nawadnianiu: Rain Bird, Solem, K-Rain, Hunter, Weathermatic.

na nadchodzący sezon

Sprawdź nasze rozwiązania i nowości

Innowacyjna technologia w dziedzinie nawadniania

SOLEM

Do tej pory zarządzanie oraz monitorowanie systemów irygacyjnych w ogrodzie Twoich klientów wymagało regularnych wizyt na miejscu. Zobacz jak wiele w Twojej pracy może zmienić zdalny dostęp.

Do tej pory zarządzanie oraz monitorowanie systemów irygacyjnych w ogrodzie Twoich klientów wymagało regularnych wizyt na miejscu. Zobacz jak wiele w Twojej pracy może zmienić zdalny dostęp.


Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy opowiedzą Ci o najnowszych rozwiązaniach firmy SOLEM, którą już od najbliższego sezonu Drago wprowadza premierowo do swojej oferty. Produkty Solem to doskonałe rozwią-zanie zarówno dla przydomowych ogrodów, jak i rozle-głych terenów zielonych.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, którzy opowiedzą Ci o najno-wszych rozwiązaniach firmy SOLEM, którą już od najbliższego sezonu Drago wprowadza premierowo do swojej oferty. Produkty Solem to doskonałe rozwiązanie zarówno dla przydomowych ogrodów, jak
i rozległych terenów zielonych.

Michał Dziobko

Innowacyjna technologia
w dziedzinie nawadniania

Rozwój technologii zdalnego sterowania i zarządzania systemami nawadniania zieleni w sektorach mieszkaniowych, instytucjonalnych, rolnictwie

SOLEM – gdy dostęp lokalny do systemu nawadniania przestaje Ci wystarczać

Dostęp do technologii i urządzeń podłączonych do Internetu rewolucjonizują obecnie użytkowników automatycznych systemów nawadniających, a także umożliwiają oferowanie nowych usług
przez profesjonalistów oraz zintegrowane rozwiązania dla terenów zewnętrznych.

Głównym zadaniem sterowników nawadniania jest optymalizacja czasu podlewania, aby zminimalizować zużycie wody i kontrolować jej ilość. Technologie cyfrowe pozwalają użytkownikowi pójść o krok dalej
w monitorowaniu zużycia wody, wykrywaniu wycieków, dostosowywaniu czasu nawadniania zgodnie z dostarczonymi danymi pogodowymi oraz wysyłaniu ostrzeżeń do użytkowników i specjalistów, którzy będą mogli zareagować natychmiast i zdalnie przy użyciu Smartphona / Tabletu / Komputera.

Zintegrowane rozwiązania dla
terenów zewnętrznych

ogrody / inteligentne miasto / rolnictwo

Obecnie zauważalny jest rozwój rynku wymiany tradycyjnych sterowników na zdalne, otwierający się dla dystrybutorów
i instalatorów, którzy mogą przedłużyć swoją aktywność poza sezonem. Wszystko ewoluuje, staje się „kompatybilne w przysz-łości” i zintegrowane z koncepcją „Smart Garden” i „Smart City”.

Żyjemy w świecie Internet of Things (IoT) czyli wzajemnym, bezprzewodowym połączeniu wielu urządzeń komunikujących (pozyskującym, zbierającym, kontrolującym oraz przetwarzającym dane) się ze sobą za pośrednictwem Internetu lub dedykowanej sieci. Szacuje się, że do końca 2020 roku przez IoT podłączone zostanie 30 miliardów urządzeń.

Rozwój potrzeb i dostępu do danych przez klienta wymaga, aby móc obsługiwać/grupować/łączyć zdalnie sterowniki standardowe sieciowe 24VAC jak i te oparte o technologię bateryjną 9V.
W przypadku tej drugiej sterowanie zdalne opierało się zazwyczaj
o Bluetooth, gdzie zasięg jest bardzo ograniczony.

Teraz się to zmieni! Powstała dostępna i łatwa w obsłudze techno-logia umożliwiająca zdalną integrację systemów sieciowych i bate-ryjnych oparta o sygnał radiowy o większym zasięgu i lepszej jakości przesyłu danych.

LoRa

Unikalna technologia radiowa o dalekim zasięgu

Kierownik Zespołu Technicznego

Projektant

Jesteś zainteresowany?

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami: info@drago.pl

Dostęp do technologii i urządzeń podłączonych do Internetu rewolucjonizują obecnie użytkowników automatycznych systemów nawadniających, a także umożliwiają oferowanie nowych usług przez profe-sjonalistów oraz zintegrowane rozwiązania dla terenów zewnętrznych.

Obecnie zauważalny jest rozwój rynku wymiany tradycyjnych sterowników na zdalne, otwierający się dla dystrybutorów i instalatorów, którzy mogą przedłużyć swoją aktywność poza sezonem. Wszystko ewoluuje, staje się „kompatybilne w przyszłości”
i zintegrowane z koncepcją „Smart Garden” i „Smart City”.

Rozwój potrzeb i dostępu do danych przez klienta wymaga, aby móc obsługiwać/grupować/łączyć zdalnie sterowniki standardowe sieciowe 24VAC jak i te oparte o technologię bateryjną 9V. W przypadku tej drugiej sterowanie zdalne opierało się zazwyczaj o Bluetooth, gdzie zasięg jest bardzo ograniczony.

Teraz się to zmieni! Powstała dostępna i łatwa w obsłu-dze technologia umożliwiająca zdalną integrację systemów sieciowych i bateryjnych oparta o sygnał radiowy o większym zasięgu i lepszej jakości przesyłu danych.

Michał Dziobko

Materiały
do pobrania

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem.

Jeśli wśród opublikowanych materiałów nie znalazłeś czegoś co jest Ci potrzebne, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadcze-niem. Jeśli wśród opublikowanych materiałów nie znalazłeś czegoś co jest Ci potrzebne, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Drago Sp. z o.o. Sp. k.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Drago Sp. z o.o. Sp. k.