nawozy i nasiona

Kup teraz

Naszą misją jest tworzenie, rozwijanie
i pielęgnacja szeroko rozumianych terenów zielonych, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej oraz chęć czynienia otoczenia pięknym, przyjaznym
i funkcjonalnym. Jesteśmy wszędzie tam gdzie potrzebuje nas klient: dostarczamy produkty, projektujemy rozwiązania, szkolimy i doradzamy.

NEWS ROOM

Za piękny wygląd trawników odpowiada jego właściwa pielęgnacja oraz dobór odpowiedniej mieszanki nasion. Jest to istotne zwłaszcza w miejscach o ekstremalnych uwarunkowaniach, suchych lub wilgotnych, na zboczach i skarpach.

zrównoważone zazielenianie terenu

Automatyczne systemy nawadniania to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także dbałość o środowisko naturalne, ich zastosowanie pozwala na odpowiedzialne dysponowanie naturalnymi zasobami oraz dostarczanie roślinom odpowiedniej ilości wody. Automatyczne sterowniki systemu monitorują cały cykl, a czujniki przyczyniają się do oszczędnego zużycia wody, wyłączając nawadnianie w czasie deszczu.

Wejdź do sklepu
Dowiedz się więcej

W utrzymaniu dobrej kondycji traw istotne jest również stosowaniu odpowiednich nawozów w zależności od celu użytkowania trawnika. Dzięki unikalnej TECHNOLOGII MINIGRAN® firmy DCM zostaje zapewnia równomierna dystrybucj nawozów i różnorodne składniki, korzystne dla zróżnicowanego biologicznie życia gleby

Za piękny wygląd trawników odpowiada jego właściwa pielęgnacja oraz dobór odpowiedniej mieszanki nasion. Jest to istotne zwłaszcza w miejscach o ekstremalnych uwarunkowaniach, suchych lub wilgotnych, na zboczach
i skarpach.

odpowiednia pielęgnacja

dobór właściwego składu mieszanki nasion (przy tworzeniu nowych trawników oraz przy renowacji)

stosowanie odpowiednich nawozów w zależności od celu użytkowania trawnika.

Do uzyskania zrównoważonego zazielenienia terenu wystarczy:

nowe możliwości

Wskutek zwiększania się obszaru powierzchni zabudowanych, zakładanie zielonych dachów stało się wręcz ekologicznym obowiązkiem. Sposobem do stworzenia nowej przestrzeni życiowych oraz urozmaicenia betonowych osiedli jest użycie rozchodników oraz specjalnych mieszanek do zazielenia dachów. Mieszanki sprawią, że dach nabierze różnorodności strukturalnej i kolorystycznej. Żywe rośliny i warstwa wegetacyjna zadziałają jak bufor cieplny, zaś w lecie poprzez parowanie zmagazynowanej w warstwie roślin wody uzyskamy efekt chłodzący.

Wskutek zwiększania się obszaru powierzchni zabudowanych, zakładanie zielonych dachów stało się wręcz ekologicznym obowiązkiem. Sposobem do stworzenia nowej przestrzeni życiowych oraz urozmaicenia betonowych osiedli jest użycie rozchodników oraz specjal-nych mieszanek do zazielenia dachów. Mie-szanki sprawią, że dach nabierze różno-rodności strukturalnej i kolorystycznej. Żywe rośliny i warstwa wegetacyjna zadziałają jak bufor cieplny, zaś w lecie poprzez parowanie zmagazynowanej w warstwie roślin wody uzyskamy efekt chłodzący.

PRODUKTY

ZRÓŻNICOWANE BIOLOGICZNIE


ORGANICZNE I ORGANICZNO-MINERALNE

NAWOZY

Starannie wyselekcjonowane z ponad 30 różnych, wysokiej jakości, źródeł organicznych. Większość z nich to surowce pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, pozyskiwane z przepływów resztkowych z przemysłu spożywczego, którym DCM dało drugie życie! Nasze nawozy organiczno-mineralne to harmonijna, zintegrowana formuła składająca się z wysokiej jakości komponentów mineralnych. Dzięki temu nawozy te nadają się szczególnie na gleby zimne i mokre lub do zastosowań wymagających szybszego wzrostu.

wyselekcjonowane z ponad 30 różnych, wysokiej jakości źródeł organicznych

harmonijna, zintegrowana formuła składająca się
z wysokiej jakości komponentów mineralnych

nawozy DCM w szczególności nadają się na gleby zimne i mokre lub do zastosowań wymagających szybszego wzrostu

Liczne testy wskazują na to, że stosowanie nawozów DCM MINIGRAN® jest znacznie korzystniejsze dla trawy, niż użycie nawozów mineralnych.

   WIĘKSZA GĘSTOŚĆ

 

     GŁĘBSZE UKORZENIENIE


     NASYCONA BARWA


     MNIEJ SŁOMIANEGO POSZYCIA


     ZDROWSZA GLEBA I DARŃ

Murawy sportowe, trawniki, fairwaye:
30 - 50 kg / 1000 m2

DOZOWANIE:

Oczekiwania wobec murawy są zazwyczaj wysokie, dlatego kluczowe jest nawożenie jej w okresie wiosennym przy użyciu formuły o wysokiej zawartości azotu, która stymuluje silne wzrosty. Dzięki specyficznemu składowi, łącząc zarówno szybko działające, jak i długotrwałe organiczne składniki odżywcze z niezwykle wysoką zawartością azotu, DCM Start jest idealnym nawozem gwarantującym szybki wzrost wiosną lub po wysianiu.

DCM START

NPK 18-3-3 + 2 MgO

DCM VITAL-GREEN

NPK 14-4-8 + 3 MgO + Fe

DCM Vital-Green to idealnie zrównoważona receptura do nawożenia latem. Organiczne składniki odżywcze zawarte w tych nawozach uwalniają się równomiernie. Odpowiednia zawartość potasu zapewnia silną murawę, odporną na deptanie. Dodatek magnezu
i żelaza zapewnia zielony kolor trawy.

DOZOWANIE:

Murawy sportowe, trawniki, fairwaye:

30 - 50 kg / 1000 m2

DCM GRASS-CARE

NPK 6-3-20 + 3 MgO + 0,1 % Fe (EDTA)

Kluczem do przygotowania murawy na zimę jest zastosowanie odpowiedniej ilości potasu. Ponadto silna i gęsta murawa jest mniej narażona na choroby oraz porost mchu. DCM Grass-Care dostarcza nie tylko potas, ale także azot, dzięki czemu trawa będzie rosła aż do zimy. Dodatek magnezu
i chelatu żelaza zapewni utrzymanie ciemnozielonej trawy w miesiącach zimowych. Dzięki zastoso-waniu DCM Grass-Care organiczne składniki odżywcze nie będą wymywane zimą i będą stymulować wzrost trawy wiosną.

DOZOWANIE:

Murawy sportowe,

trawniki, fairwaye:

30 - 60 kg / 1000 m2

DCM TURF-MIX

NK 18-8 + 0,08 % Fe

Nawóz Turf-Mix został opracowany specjalnie do nawożenia fairwayów. Połączenie różnych składników pochodzenia organicznego i mineralnego będzie odżywiać trawę przez okres
4-5 miesięcy. Ta formuła zawiera również potas, aby wzmocnić darń i zapobiec dużym szkodom spowodowanym przez deptanie, suszę i mróz. Dodatek żelaza zapewnia lepszą fotosyntezę
i głęboki zielony kolor trawy przez cały rok. Uwalnianie składników odżywczych jest dostosowane do potrzeb trawy w celu zwiększenia wydajności i zmniejszenia ryzyka wymywania.

DOZOWANIE:

Murawy sportowe,

trawniki, fairwaye:

30 - 60 kg / 1000 m2

DOZOWANIE:

Murawy sportowe,

trawniki, fairwaye:

30 - 80 kg / 1000 m2

Rekomendowany do stosowania przy zakładaniu nowych trawników. Idealnie odpowiada zapotrzebo-waniom odżywczym traw terenów sportowych, pól golfowych, profesjonalnie wysiewanych trawni-ków ozdobnych oraz innych obiektów rekreacyjnych.

NPK 8-3-12 + 3 MgO

DCM SPORT-MIX

więcej >>>
Kup produkt
więcej >>>
Kup produkt
więcej >>>
więcej >>>
Kup produkt
więcej >>>
Kup produkt
Kup produkt

Rekomendowany do stosowania przy zakładaniu nowych trawników. Idealnie odpowiada zapotrzebo-waniom odżywczym traw terenów sportowych, pól golfowych, profesjonalnie wysiewanych trawników ozdobnych oraz innych obiektów rekreacyjnych.

Kluczem do przygotowania murawy na zimę jest zastosowanie odpowiedniej ilości potasu. Ponadto silna i gęsta murawa jest mniej narażona na choroby oraz porost mchu. DCM Grass-Care dostarcza nie tylko potas, ale także azot, dzięki czemu trawa będzie rosła aż do zimy. Dodatek magnezu i chelatu żelaza zapewni utrzymanie ciemnozielonej trawy w miesiącach zimo-wych. Dzięki zastosowaniu DCM Grass-Care organiczne składniki odżywcze nie będą wymywane zimą i będą stymulować wzrost trawy wiosną.

Dowiedz się więcej o produktach DCM i pobierz bezpłatny katalog

POBIERZ KATALOG


NASIONA TRAW

ProSeed Perfect

Mieszanka traw z wysoką zawartością wiechliny łąkowej oraz z dodatkiem wiechliny niskiej. W swoim składzie zawiera różne odmiany życicy trwałej oraz kostrzewy czerwonej. Skład ten zapewnia gęsty, nisko rosnący oraz błyszcząco zielony wytrzymały trawnik o wysokiej wartości użytkowej,rekomendowany na zacienione miejsca.

ProSeed Master

ProSeed Intensive

ProSeed Dark

Łatwa w pielęgnacji trawa, szybko kiełkująca oraz wykazująca wysoką zdatność do intensywnego użytkowania. Dzięki swojej uniwersalności sprawdza się w różnych warunkach glebowych.

Szybko kiełkujące, wytrzymałe oraz drobnolistne odmiany nasion traw,idealnie sprawdzą się na intensywnie użytkowanych powierzchniach trawiastych, takich jak trawniki sportowe czy miejsca zabaw. Rekomendowane również w przypadku odnawiania trawnika oraz przy siewie uzupełniającym.Niezależnie od pory wysiewu, w krótkim okresie czasu tworzą gęsty i zdatny do użytkowania trawnik.

ProSeed Dark to mieszanka nasion traw, która charakteryzuje się ciemno zielonym kolorem źdźbła, dużą gęstością oraz dobrą odpornością przed wsiewaniem chwastów i mchów. Idealnie sprawdzi się przy zakładaniu nowych trawników.

więcej >>>
Kup produkt
więcej >>>
Kup produkt
więcej >>>
Kup produkt
więcej >>>
Kup produkt

Sprawdź inne oferowane przez nas produkty
w sklepie internetowym Drago.One

WEJDŹ DO SKLEPU

Jesteś zainteresowany?

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami: info@drago.pl

Materiały
do pobrania

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeiem.

Jeśli wśród opublikowanych materiałów nie znalazłeś czegoś co jest Ci potrzebne, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

Chętnie dzielimy się naszą wiedzą i doświadcze-niem. Jeśli wśród opublikowanych materiałów nie znalazłeś czegoś co jest Ci potrzebne, skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Drago Sp. z o.o. Sp. k.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Drago Sp. z o.o. Sp. k.