Category
5 min read

Nowe środowisko sterowania nawadnianiem – IVM

Published on
11 Jan 2022
Contributors
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name

Firma Drago wprowadziła do oferty nowy sterownik nawadniania do zastosowań komercyjnych – ESP-LXIVM firmy Rain Bird. Ten zaawansowany technologicznie sterownik należy do grupy urządzeń 2-przewodowych znacząco upraszczając instalację i konserwację poprzez realne zmniejszenie ilości połączeń kablowych o 50%.

Sterownik łączy się z elektrozaworem poprzez inteligentną cewkę IVM (Integrated Valve Module), która umożliwia zaawansowaną diagnostykę poprzez szybką dwukierunkową komunikację oraz automatyczne zamknięcie zaworu w przypadku utraty zasilania. Sterownik może obsługiwać do 60 sekcji w wersji podstawowej oraz do 240 w wersji Pro.

Sam elektrozawór z cewką IVM poza oczywiście dwużyłowym przewodem staje się razem ze sterownikiem wystarczającym akcesorium do konstrukcji sterowania systemem nawadniania.

W skład systemu IVM wchodzą także moduł IVM-SEN służący do podłączenia dodatkowego czujnika, modul IVM-SD pełniący funkcję ochrony przepięciowej oraz moduł IVM-OUT zapewniający łączność z elektrozaworami innych producentów. ESP-LXIVM może komunikować się za pomocą systemu IQ4 firmy Rain Bird umożliwiając użytkownikom na zdalne sterowanie przez przeglądarkę internetową, smartfona lub tablet. Panel sterownika otrzymał prosty interfejs z dużym wyświetlaczem oraz czytelnym pokrętłem. Firma Rain Bird kontynuuje w tym sterowniku unifikację graficzną i sposób obsługi umożliwiając instalatorom szybsze zrozumienie sterownika w przypadku znajomości innych modeli np. ESP-TM2 lub ESP-ME3.

Aby uzyskać więcej informacji o nowych sterownikach Rain Bird zapraszamy do kontaktu z nami (Maciej Sobiech – m.sobiech@drago.pl)

No items found.